Η επιτροπή της esp+ ευχαριστεί θερμά τους 168 συμμετέχοντες που έλαβαν μέρος στον καλοκαιρινό διαγωνισμό Φωτογραφίας “Portraits of Summer”.
Την Τετάρτη 20 Σεπτεμβρίου 2023 πραγματοποιήθηκε η τελική συνεδρίαση της επιτροπής με σκοπό την απονομή των εκπαιδευτικών βραβείων του φετινού καλοκαιρινού διαγωνισμού. Η επιτροπή αποτελούνταν από
τον Διευθυντή της esp+ Τάσο Κεσίδη,
τον Διευθυντή σπουδών Μανώλη Σκούφια και
τον καθηγητή Φωτογραφίας Θεόφιλο Στουπιάδη.
Λόγο της αυξημένης ποιότητας των συμμετοχών σε σχέση με όλες τις προηγούμενες χρονιές η επιτροπή αποφάσισε ορισμένα από τα εκπαιδευτικά βραβεία να παραχωρηθούν σε παραπάνω από έναν συμμετέχοντες.
Η επιτροπή αποφάσισε την απονομή των εκπαιδευτικών βραβείων στους κάτωθι:
1ο Βραβείο
100% υποτροφία παρακολούθησης του Α έτους του IEK ESP* (αξίας 2300€) στο Χρήστο Πιτιακούδη.
![](https://www.esp.gr/wp-content/uploads/1ο-βραβείο-Christos_Pitiakoudis_01-300x200.jpeg)
2ο Βραβείο
900€ υποτροφία παρακολούθησης του Α΄έτους του ΙΕΚ ESP* στο Γιάννη Δάσκαλο και στην Αθανασία Τσάνη.
![](https://www.esp.gr/wp-content/uploads/2ο-βρβαείο-yannis_daskalos_02-300x169.jpeg)
![](https://www.esp.gr/wp-content/uploads/2ο-βραβείο-athanasia_tsani_03-225x300.jpeg)
3ο Βραβείο
50% υποτροφία στα προγράμματα e-learning ESP (αξίας έως 300€) στη Σταυρούλα Βρεττού και τον Γιώργο Μαντά.
![](https://www.esp.gr/wp-content/uploads/γ-βραβείο-stauroula_vrettou_02-300x200.jpeg)
![](https://www.esp.gr/wp-content/uploads/γ-βραβείο-giorgos_mantas_02-300x199.jpeg)
*τμήμα Φωτογραφίας ή Γραφιστικής
Οι συμμετοχές που έχουν επιλεγεί από την επιτροπή για την ομαδική έκθεση των καλοκαιρινών διαγωνισμών που θα γίνει στην esp+ gallery στις 29 Σεπτεμβρίου 2023 και βραβεύονται επίσης με 25% έκπτωση στο εξ αποστάσεως πρόγραμμα e-learning ESP ή στα σεμινάρια της σχολής θα ανακοινωθούν την Παρασκευή 22 Σεπτεμβρίου 2023.